پوشش تبعی بیمه آتش سوزی(انفجار دیگ بخار)

236
منتشر شده در ۱۸ دی, ۱۳۹۸ توسط

به تجهیزاتی مانند دیگ بخار، کمپرسور، راکتور، چیلر و … ظروف تحت فشار می‌گویند. این تجهیزات کاربردهای فراوانی دارند. برای مثال در تعمیرگاه‌های خودرو از کمپرسور هوا استفاده می‌شود. در ساختمان‌های مسکونی و اداری برای تهویه هوا از چیلر استفاده می‌شود. سیستم سونا و جکوزی به دیگ بخار نیاز دارد. و اما مهم‌ترین قسمت، کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی است که انواع ظروف تحت فشار در آنجا به کار گرفته می‌شوند.

حال اگر فشار ظروف تحت فشار به خاطر عملکرد ناصحیح سیستم‌های کنترلی، از حد استاندارد بالاتر رود دچار انفجار می‌شوند. بر اثر انفجار هم محیط اطراف و هم خود ظرف تحت فشار خسارت می‌بینند. همانطور که در ویدئوهای قبلی گفتیم، بیمه آتش سوزی در حالت پایه سه خطر آتش سوزی، صاعقه و انفجار را پوشش می‌دهد. بنابراین خسارت وارد شده به محیط ناشی از انفجار ظرف تحت فشار در حالت پایه بیمه آتش سوزی پوشش دارد.

اما بیمه آتش سوزی در حالت پایه برای جبران خسارت وارد شده به خود ظرف تحت فشار تعهدی ندارد. به همین منظور برای جبران این قبیل خسارات تعهد تبعی به اسم “انفجار ظروف تحت فشار” وجود دارد که می‌شود با پرداخت حق بیمه اضافی آن را به سایر تعهدات در بیمه آتش سوزی اضافه کرد.

مجموعه

افزودن دیدگاه