درباره ما

رهیاب بیمه طرحی است برای معرفی ساده و روان صنعت بیمه. در رهیاب بیمه تلاش بر این است که قوانین، اصطلاحات و آیین نامه‌های بیمه­‌ای از زبان حقوقی خارج شده و به زبان ساده برای عموم مردم بیان شود. تا همه بتوانند راحت­‌تر با این صنعت ارتباط برقرار کرده و نیازهای بیمه­‌ای خود را به صورت بهینه پوشش دهند.

دلیل شکل گیری رهیاب بیمه ؟

عموم مردم در هنگام خرید بیمه و حتی در مدت زمان استفاده از آن به طور شفاف نمی­‌دانند که کاربرد این محصول کجاست و در هنگام نیاز چگونه باید از آن به طور صحیح استفاده کنند. عموماً محصولات بیمه­‌ای فقط به اجبار قانونی خریداری می­‌شوند و از آنجایی که خرید محصولات بیمه­‌ای با آگاهی کامل انجام نمی­‌شود، در هنگام خسارت مشکلات زیادی بروز می­‌کند و استفاده­‌کنندگان از خدمات بیمه­‌ای معمولاً از میزان و نحوه­‌ی پرداخت خسارت ناراضی هستند. این مساله در نهایت سبب شکل­‌گیری نارضایتی از صنعت بیمه می­‌شود.

اگر اطلاعات بیمه­‌ای مردم افزایش یابد، در هنگام خرید بیمه بهتر می­‌توانند نیازهای خود را به کارشناسان این رشته تفهیم کنند. چه بسا که بتوانند با صرف هزینه­‌های معقول‌تر بیمه‌نامه مناسب‌تری را تهیه کنند که بتواند نیازهای بیشتری را برای آن­‌ها پوشش دهد.

همچنین، افزایش اطلاعات بیمه‌ای مردم سبب می شود در صورت بروز خسارت بدانند آیا برای خسارت پیش آمده نسبت به شرکت بیمه طرف قرارداد محق هستند یا خیر. که در صورت محق بودن بتوانند به راحتی حقوق خود را وصول نموده و در صورت محق نبودن، سوء تفاهم و نارضایتی برای آنان پیش نیاید.

رهیاب بیمه تلاش می­‌کند بتواند گامی موثر در شناخت عموم مردم از صنعت بیمه بردارد. این شناخت سبب می­‌شود تعامل مردم و شرکت­‌های بیمه‌گر بیش از پیش بهبود یابد که در نتیجه، هم  مردم می­‌توانند محصول بیمه­‌ای متناسب با نیازهای خود خریداری کرده و به هنگام بروز خسارت به بهترین شکل آن خسارت را جبران نمایند؛ هم کار برای شرکت­‌های بیمه­‌گر در هنگام ارائه خدمات به مردم چه در زمان فروش و چه در زمان پرداخت خسارت آسان­‌تر می­‌شود.

سپاس فراوان از خانم شقایق پورگیو به جهت یاری ما در طراحی تصاویر سایت.

پروانه فعالیت متولی سایت رهیاب بیمه

پروانه فعالیت علی ساریخانی