خسارت مالی به اشخاص ثالث در پروژه های ساختمانی

28
منتشر شده در ۲۸ اسفند, ۱۳۹۸ توسط

خسارت مالی به اشخاص ثالث در پروژه‌های ساختمانی

در هر پروژه ساختمانی احتمال وارد شدن انواع خسارت‌های مالی به اشخاص ثالث وجود دارد. احتمال دارد به خاطر گودبرداری غیر اصولی، ساختمان‌های مجاور ریزش کند، به پیاده رو و تجهیزات شهری از قبیل کابل‌ها و لوله‌های زیرزمینی آسیب برسد و یا حتی مصالح از بالا سقوط کرده و به خودروهای پارک شده در محل آسیب بزند و …

یکی از پوشش‌های اصلی در بیمه مسئولیت ثالث ساختمانی نیز پرداخت خسارت مالی در حوادث وارد شده به اشخاص ثالث ناشی از پروژه ساختمانی است.

نکته مهم: در سه ویدئوی قبلی راجع به خسارات جانی وارده به اشخاص ثالث ناشی از پروژه های ساختانی صحبت کردیم. خسارات جانی یعنی هزینه پزشکی مصدوم، دیه نقص عضو و دیه فوت. برای پروژه‌های ساختمانی به دو صورت و به وسیله دو بیمه‌نامه مختلف می‌توان خسارات جانی وارد شده به اشخاص ثالث را پوشش داد. مورد اول به وسیله بیمه مسئولیت ثالث ساختمانی و مورد دوم به وسیله کلوز خسارات جانی وارد شده به اشخاص ثالث در بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان است. این کلوز فقط خسارات جانی را پوشش می‌دهد و برای خسارت مالی پوششی ندارد. درحالیکه بیمه مسئولیت ثالث ساختمانی کلیه خسارات جانی و مالی وارده به اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد.

اگر قصد تهیه هردو بیمه‌نامه را داشتید، بهتر است که پوشش دادن کلیه خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث را به بیمه مسئولیت ثالث ساختمانی واگذار کنید. بنابراین دیگر نیازی به خرید کلوز اشخاص ثالث در بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان نیست و در اینجا می‌توان در هزینه‌ها صرفه‌جویی نمود.

مجموعه

افزودن دیدگاه